09139606422 info@isigate.com

تشخیص آی اس آی بودن ژورنال

 

یکی از مسائلی که باعث می­شود محققین در هنگام استفاده از بانک­های اطللاعاتی دچار سردرگمی و اتلاف زمان شوند، عدم آگاهی افراد از لینکمستقیمی می­باشد که آ­ن­ها را بدون صرف زمان جستجوی زیادی به اطلاعات مورد نیازشان می­رساند.

تعدادی از مهمترین لینک­های پرکاربرد در هنگام پژوهش در خصوص مقالات در ذیل آورده شده است:

 

  • لینک تشخیص ISI بودن یا نبودن مقالات

برای اینکه آی اس آی بودن یک مجله را ثابت کنیم موارد زیر را مد نظر قرار می دهیم:

ابتدا به لینک زیر می رویم:

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl

 

 در این سایت یک box برای جستجو قرار داده شده است. که می توان نام مجله را در ژورنال لیست تامسون روترز پیدا کرد. این نکته را نباید فراموش کرد که بهتر این است ما جستجو را بر اساس شماره انتشار ژورنال یا همان ISSN بیابیم. توجه کنید که میان ۴ رقم اول و ۴ رقم دوم یک علامت  گذاشته شود و یا به تعبیر دیگر، شماره ISSN کامل و بدرستی وارد شود.

به جهت اینکه ایمپکت فاکتور یک مجله بوسیله پایگاه فوق حساب شود مکان آن مجله در یکی از موارد زیر­است:


الف) Science citation index expanded: SCIE


ب) Social Science citation index

 

 برخی از مجلات که ایمپکت فکتور IF آنها در پایگاه فوق محاسبه نشده است و در هیچ کدام از مکان های الف و ب نیست اما جز آی اس آی هستند. لیکن این مجلات در آدرس زیر ذخیره شده اند. لازم به ذکر است که این مجلات همتراز با مجلاتی که در ژورنال سایتیشن ریپورت حاضرند هستند.

ج) Arts and humanities citation index


برخی از مجلات هستند که در هیچ کدام از پایگاه های فوق الذکر نیستند. برای آنکه بفهمیم آیا یک مجله در یکی از سه پایگاه فوق  حاضر است یا خیر, این است که به همان آدرس برویم و در بالای صفحه سمت راست که نگاه کنیم سه عدد فایل PDF را برای دانلود قرار داده شده که هر کدام مربوط  به یکی از این سه پایگاه مورد اشاره است.

 

  • لینک مشاهده مشخصات ژورنال ها

با مراجعه به لینک زیر و ئارد کردن نام ژورنال در محل مربوطه، اطلاعات مربوط به ایمپکت فاکتور یک ژورنال در چند سال اخیر و اطلاعاتی در خصوص زمینه علمی و کاری آن نمایش داده می­شود.

 

http://www.journal-database.com

 

  • لینک جستجوی ژورنال­های متناسب با محتوای مقاله

با مراجعه به لینک زیر می­توان ژورنال­های مناسب برای موضوع مقاله نگارش شده را جستجو کرده و مقاله را به این ژورنال­ها ارسال کنیم:

 

https://www.journalguide.com

Show Buttons
Hide Buttons